Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 30. märts 2016

"A Bigger Splash" (2015)

"A Bigger Splash", kuuekümnendate lõpus valminud draama "La piscine" uusversioon (ja mitte Tom Hanksiga "Splashi" järg!), on mõnevõrra üksluine, aga kurioosne ja põnevalt lavastatud teos, kust leiab mõnusas koguses klassikalist rokki (valdavalt ansambli The Rolling Stones palade näol), sensuaalsust ning, mis kõige mõnusam, vapustavaid kaadreid päikselisest Pantelleria saarest, sest just seal antud loo neli isevärki peategelast üheskoos aega veedavad, enamasti paljalt peesitades.

Sobib ideaalselt vaatamiseks igaühele, kes otsib vaheldust lärmakatele Hollywoodi kassahittidele, visuaalset leevendust meie masendavale ilmale, tahab näha Ralph Fiennesi noksi või peab kõrgelt lugu The Rolling Stonesist — ansamblist, mis saab "A Bigger Splashis" vaat et rohkem tähelepanu kui hea maitsega rokipeerude läbul. Üks peategelastest, maaniline muusikaprodutsent Harry Hawkes, räägib vahepeal, kuidas panustas bändi albumisse "Voodoo Lounge" ning tantsib seejärel nende säriseva hiti Emotional Rescue järgi, horisondil lõputu sädelev meri, mille ääres ta koos nümfist tütre Penelope, ootamatult hääle kaotanud rokkstaari Marianne Lane'i ning viimase peika Pauliga puhkust peab.

Kuniks kadedus ja kiusatus selle va puhkuse inetult rikuvad, oskab nelik eksootilisel, suisa maagilisel saarel viibimist nautida küll: süüakse palju värsket kala, juuakse veini, kepitakse, sulistatakse basseinis, kuulatakse vinüülplaate ja nii edasi. Ahvatlusi on solaariumi külastamisele sarnast elamust pakkuvas filmis igatahes palju — lolitalik blondiin Penelope, keda mängib "50 Shades of Grey's" lummanud Dakota Johnson, kujutab endast tõelist seksuaalset eksponaati, salakavalat ja meelitavat. Õigupoolest kõigi tegelaste peal saaks muna praadida; loodan siiralt, et näitlejad kasutasid võtete käigus kilode kaupa päevituskreemi, sest vastasel juhul näeks TMZ's või mõnes analoogses portaalis lähitulevikus uudist, et Anastasia Steele'i rolli valitud tipsil nahavähk diagnoositud.

Pean tõdema, et nii perverssete varjunditega lugu kui selle keskmes olevad kiimalised vigurvändad mulle väga korda ei läinud — kui mind vaimustaks jälgida, kuidas pudeliga vehkiv tolgus klassikalist rokki arvustab, võiksin samahästi isale külla minna —, aga filmikunsti suhtes sügavalt lugupidava inimesena sain järjepidevalt hetkelisi vaimseid orgasme mitmetest intrigeerivatest teostuslikest nüanssidest; oma tavatuses huvitavatest stiililistest valikutest. "A Bigger Splash" on kutsuvalt retrohõnguline ja tugevalt euroopaliku maneeriga draama, mis ei pruugi silma paista sisukusega, ent vähemalt võlub omanäolisusega, ja tudeerida selle suvist maailma tundub mõnus nagu jalutuskäik rannas.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar