Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 27. aprill 2016

"Marvel's Captain America: 75 Heroic Years" (2016) / "Purple Rain" (1984) / "Gridlock'd" (1997)

"Marvel's Captain America: 75 Heroic Years" (2016)

Kuna "Captain America: Civil War" kohe-kohe kinodesse jõudmas, tundus sobilik visata pilk peale 40 minutit pikale Marveli poolt toodetud dokumentaalile maailmakuulsa kangelase arengust 75 aasta jooksul. Intervjueeritavate seas lisaks teistele Stan Lee ning Chris Evans, kes teadupärast Marveli filmides Captain America rolli mängib. Pelgalt ülevaatlik väike dokk, aga mõnusalt tujuküllane — kõik räägivad antud tegelasest siira vaimustusega ("He made me believe in the hope of America!"). Mis seal imestada muidugi, kui tema neile leiva lauale toonud. Isegi "Captain America: The First Avengeri" kohta pole kellelgi halba sõna öelda. Kaadrid 1979. aastal valminud odavast Captain America telefilmist on hüsteeriliselt naljakad!

"Purple Rain" (1984)

Naeruväärsusele kalduv 80ndate menufilm "Purple Rain" pakub võimalust näha varalahkunud Prince'i oma esimeses filmirollis, nautleda tema hiilgavat muusikat ning saada osa ühest väljakannatamatult suhkrusest armuloost. Prince'i elust inspireeritud film ei ole tervenisti tema loodud unustamatu soundtracki vääriline. Album "Purple Rain", vaieldavalt Prince'i parim, kuulub isiklike lemmikute hulka, antud melodraama suhtes sama heal arvamusel pole, kuid iseenesest stiilne ja särtsakas teos, mille tähelepanuväärsemaks osaks mõistagi muusika ning legendaarse peaosatäitja vastupandamatu lahedus. Tema poolt mängitud nimetu närvihaige muusik, peaks märkima, osutus kergelt creepyks — kui mehest sisse võetud sekspomm Apollonia talle külla läheb ja teada saab, et potentsiaalne uus peika kuulab kasseti pealt tagurpidi salvestust naisest nutmas, on imestusväärne, et tšikk kohemaid vehkat ei tee, vaid temaga hoopis voodisse karata otsustab. Hetkega tuleb välja, et tegi õige valiku, sest nii erootilist naise jalgevahe masseerimist, kallis lugeja, pole mina ühes filmis enne näinud! Apollonia ja Prince moodustavad ütlemata kuuma paari, olgugi et viimane naist aeg-ajalt kolkida tahab. Peategelase äkilised tundepuhangud ajavad turtsuma, aga mulle meeldis, et ta ei taha saada samasuguseks vägivaldseks tõpraks nagu isa, keda kogu hingest vihkab. Igas mõttes cheesy ja toretsev, aga omamoodi elamuslik linateos. Prince pole näitlejana selgelt teab mis virtuooslik, aga kompensatsiooniks hiilgav lõpposa, kus muusik laval rahvamassile "Purple Raini" esitab ("Darling Nikki" jt on muidugi ka vinged).

"Gridlock'd" (1997)

(*kordus*) See tempokas ja teravmeelne sotsiaalkriitiline draamakomöödia, mida nägin esimest korda juhuslikult telekast tubli 10 aastat tagasi ja sellest saati vähemalt tosin korda uuesti vaadanud olen, meenub alati, kui keegi palub soovitada mõnd suurepärast vähetuntud linateost. Filmi keskmes kaks heroiinisõltlasest sõpra, kes otsustavad koos kibekähku taastusravile saada, ent see osutub oodatust keerulisemaks. Nagu räpases New Yorgis paaniliselt ühest asutusest teise tormamisest vähe oleks, hakkab neid taga ajama ka kohalik gängster. Hiilgavalt nutikas, vaimukas ja eluline teos, mis mõistab hästi, kui ränk on uimastisõltuvus ja eriti sellest vabanemine, kui ühiskonna silmis oled kasutu prussakas. Tim Roth ja Tupac Shakur moodustavad üle mõistuse ägeda tandemi. Viimane tõestab, et kõigi tuntud räpparite seast, kes näitlemises kätt proovinud, oli tema selles kõige andekam.

1 kommentaar:

  1. Kummalisel kombel tärkas mul just mõni aeg tagasi kõrgendatud huvi Tupac'i filmikarjääri vastu, mis päädis 3 filmi hankimisega: mainitud "Gridlock'd", "Above The Rim" ja "Juice". Pole veel ühtegi jõudnud vaadata, kuid sinu sõnad on julgustavad. Lükkan lähiajal peale.

    VastaKustuta