Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 5. aprill 2016

Suur "Salatoimikute" maraton: S02E01 — "Little Green Men"

Hooaeg 2, osa 1: "Little Green Men"
★★★★★★★★★★

Rõõmustaval kombel jäeti teise hooaja avaosa kirjutamine James Wongi ja Glen Morgani hooleks, kes kuuluvad andekamate "The X-Filesi" regulaarsete stsenaristide hulka. Nende ülesandeks on Mulder ja Scully taas koostööd tegema panna, sest eelmine hooaeg kulmineerus ehmatava uudisega, et valitsus on võtnud nõuks salatoimikud sulgeda. Mulder pole selle järel mitte lihtsalt armetuks muutunud, vaid ka tasapisi alla andmas. Tema paranoia on süvenenud (suuresti teadmisest, et nii teda kui Scullyt jälgitakse), ta vajab hirmsasti dušši ning näeb ühel ööl koletut unenägugi õe aastakümnete tagusest röövimisest tulnukate poolt. Antud sündmust näidatakse siin täiesti esimest korda, nagu ka rohelist mehikest.

Episoodi käsitlus Mulderi valudest ja hirmudest on üllatavalt tundeline, arvestades et siiani on mainitud stsenaristide tandem eelistanud oma osades keskenduda tema partnerile. Olen kõigest hooaja alguses, ent juba on märgata enesekindluse suurenemist tegijate poolt. Ammutada inspiratsiooni reaalselt eksisteerinud NASA projektist nimega High Resolution Microwave Survey ja Voyageri programmist oli andekas idee — Mulder juhatatakse siin Puerto Ricole ühte kõhedasse mahajäetud observatooriumisse, kus püütud tulnukatega raadio teel kontakti luua, ja mees leiab nuhkimise käigus olulisi asitõendeid, mida nii kaua otsinud on. "Seeing is not enough. I should have something to hold on to, some solid evidence," kostab ta Scullyle, kui nad Watergate'i hotelli (!) maa-aluses parklas salaja kokku saavad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar