Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 6. aprill 2016

Suur "Salatoimikute" maraton: S02E05 — "Duane Barry"

Hooaeg 2, osa 5: "Duane Barry"
★★★★★★★★★★

"Duane Barry", Chris Carteri režiidebüüt, on kaasakiskuv ja dramaatiline episood, kus aastaid vaimuhaiglas passinud kunagine FBI agent nimega Duane Barry otsustab põgeneda ning võtab peagi ühes reisibüroos pantvangi paar süütut inimest, kinnitades, et teda kontrollivad tulnukad. Mees väidab end olevat nendega varemgi kokku puutunud — aastal 1985 olla külastanud kosmosest pärit mehikesed tema kodu Pulaskis Virginias ja röövinud ta, misjärel ta hullarisse sattuski. Mulder, kes mõistagi Barryt enim usub, loodab keerulist situatsiooni lahendada, kuid peatselt võetakse temagi pantvangi ja korraga on tal eriti hädasti tarvis hullunud mehe usaldus võita.

Nagu "Little Green Men'ist" kirjutades mainisin, on alates teise hooaja algusest muutunud sari märgatavalt enesekindlamaks ja astub "Duane Barry'ga" veel ühe sammukese edasi, rääkides detailselt tulnukatest ning näidates neid isegi nimitegelast külastamas, et ta oma laevale viia ja teda seal piinata. Kuna kõnealune stseen kuulub häirivamate hulka, mida sarjas praeguse seisuga näinud, võib öelda, et Chris Carter lausa ületas ennast. Ja kuigi episood on üsna kammerlik, sest tegevus toimub põhiliselt mainitud reisibüroos, ei tekita see igavust, sest Barry ja Mulderi vestlused tulnukate teemal on intrigeerivad (nagu varakult aimasin, ei jäta viimane kasutamata võimalust mainida oma õe kunagist kadumist). Kõige tipuks kulmineerub episood šokeeriva cliffhangeriga. Üllataval kombel on kõige esimene Carteri lavastatud osa üks omanäolisemaid seni.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar