Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 6. aprill 2016

Suur "Salatoimikute" maraton: S02E06 — "Ascension"

Hooaeg 2, osa 6: "Ascension"
★★★★★★★★★★

"Ascension" jätkab sealt, kust eelmine osa pooleli jäi: Scully kinniseotuna pagasnikus, suundub Duane Barry kohta, kus ta aastaid tagasi tulnukate rööviti, lootuses pakkuda kiuslikele mehikestele punapäist agenti enda asemel. Murest murtud Mulder loodab Barryni jõuda ning Scully päästa, enne kui liiga hilja. Äärmiselt meeleoluka ja tiheda sündmustikuga episood: Mulder kõõlub vahepeal ohtlikul kõrgusel suusalifti küljes nagu James Bond mõnes oma seikluses, Scully haihtub jäljetult (ja Barry sõnad "They had to take her..." ei tõota head), Barry viskab ootamatult sussid püsti, ilmsiks tulevad Kryceki kurjad kavatsused, Skinner otsustab salatoimikud taas avada jne.

Kui Scullyt senistes 2. hooaja osades juba suhteliselt vähe näha sai, siis antud episoodis on teda vaid umbes 30 sekundi jagu. Põhjuseks, nagu "Sleeplessist" kirjutades juba välja tõin, tegelikult Gillian Andersoni rasedus nende episoodide valmimise ajal — kuna näitlejannal kõht ees oli, pidid stsenaristid kuidagi Scullyst ajutiselt "vabanema" ning otsustasidki tekitada olukorra, kus tulnukad ta röövivad (või äkki hoopis sõjavägi?). See oli tegelikult pikas perspektiivis asjalik idee, sest hilisemates hooaegades tuldi hirmutava sündmuse juurde veel korduvalt tagasi ja midagi nii ränka polnud kummagi peategelasega varem juhtunud. Ühtlasi oli tore näha Mulderit mõnda aega töötamas teise partneri ehk reetliku Krycekiga, kes osutus huvitavaks ajutiseks asenduseks Scullyle. Nüüd, kus viimase roll olude sunnil nii väikseks taandatud, on Mulder mingil määral frustreerima hakanud — ühtäkki pole enam kedagi, kes pakuks tasakaalu tema pöörasusele. Osa päädib nukra stseeniga, kus Mulder, olles jäänud täiesti üksinda ja kaotamas lootust, jõllitab öisesse tähistaevasse, kartes, et ei pruugi endist partnerit enam kunagi näha.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar