Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 12. aprill 2016

Suur "Salatoimikute" maraton: S02E09 — "Firewalker"

Hooaeg 2, osa 9: "Firewalker"
★★★★★★★★★★

Nüüd, kus salatoimikud uuesti avatud ning Mulder ja Scully üle tüki aja jälle partnerid, saab kõik vanaviisi jätkuda. "Firewalker" saadab agendid Oregoni Avaloni mäele, sest maa-alust vulkaanilist koobast avastama läkitatud kaugjuhitava roboti Firewalkeri kaamera püüdis seal kinni ühe seismoloogi surnukeha ning müstilise varju. Kohapeal kohtuvad nad uurimisrühmaga, mille liikmed on läbi raputatud, paranoilised ning surmahirmus, kuna Firewalkeri projekti juht, geniaalne vulkanoloog Daniel Trepkos, olla läinud peast sassi ning jäljetult kadunud. Eeldatavasti mõrvas just tema ka mainitud seismoloogi. Trepkose märkmetega tutvudes saab Mulder teada, et mees võis olla avastanud ainulaadse maa-aluse organismi. Teades, et vulkaanilises keskkonnas ei saaks tapvate toksiliste gaaside pärast eluvorme eksisteerida, leiab Scully jälle, et Trepkos jõudis selliste järeldusteni luulude tõttu, kuid õige pea näevad agendid oma silmaga haruldast seent, mida tudeeris Trepkos — nimelt tungib see välja süsteemianalüütiku kõrist, tappes ta hetkega. Scullyl ei lähe kaua aega mõistmaks, et igaüks võib olla nakatunud, nii et lahkumine ei tule kõne allagi.
Tõenäoliselt kaks inimest selleks hetkeks tapnud ka Trepkos, kes tundub olevat sõgedam versioon Mulderist, olles lindile salvestanud mõtteid nagu: "The possibility of this new, or perhaps unfathomably old, life form has left me sleepless, wondering if I haven't lost all perspective. If my intense desire to find the truth itself hasn't finally eclipsed the truth itself." Uudishimulik nagu ta on, loodab Mulder amokki jooksva vulkanoloogi üles leida, teades, et mehe hämmastav avastus võib muuta kõike, mida elu päritolust ja evolutsioonist teatakse. Iseenesest soliidne monster of the week lugu, kus tuleb tegemist parajalt ohtliku eluvormiga ning kõrvalosades tuttavad näitlejad (Leland Orser ja Shawnee Smith nende seas), aga pärast "One Breathi", tundeküllaseimat episoodi seni, mõjus "Firewalker" ülemäära tuttavlikult ja tüüpiliselt, meenutades liialt "Ice'i" esimesest hooajast. Ühtlasi tegemist esimese 2. hooaja episoodiga, kus Mulder ja Scully jälle tiim on, nii et seda enam peaks antud seiklus viima nad vastamisi millegi meeldejäävamaga kui fallosekujulise silikoonist seen. Standardne episood. Olles "One Breathis" haiglavoodis lesiva Scully kätt hoidnud ning talle murtult kinnitanud, et püsib temaga, paistab Mulder nüüd partnerile lähedasem — ma pole enne näinud, et ta käe nii soojalt Scully õlale paneks nagu ta antud osas teeb.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar