Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 17. aprill 2016

Suur "Salatoimikute" maraton: S02E13 — "Irresistible"

Hooaeg 2, osa 13: "Irresistible"
★★★★★★★★★★

"Irresistible'is", ühes verdtarretavamas 2. hooaja episoodis, sõidavad Mulder ja Scully Minneapolisse, kus tegutseb surnuaedades naiste laipu üles kaevav fetišist. Mulderi kui asjatundja hinnangul võib viimasest peagi saada mõrvar. Kuna agentide tandem ei uurigi sedapuhku mõnd paranähtust, on episood omamoodi anomaalne. Mulder otsustab Minneapolise politseile appi sõita iseäranis koomilisel põhjusel: tal on salasoov seal Scullyga tähtsat pesapallimängu vaatama minna. Haiglaste fantaasiatega maniakil, kel nimeks Donnie Pfaster, ei pruugi olla üleloomulikke võimeid, ent tegemist ühe koletislikuma kurjategijaga, kellega peategelased kokku puutunud. "Irresistible" on äärmiselt morbiidne, aga ka tundeline osa, sest Scully on tagaotsitava psühhopaatse misogüüni üha võikamatest kuritöödest nii sügavalt läbi raputatud, et vajab ühel hetkel nõustamistki (kindlasti hiljuti kogetud trauma ehk tema röövimise järelmõju).

Vähesed senised osad on kujutanud Scullyt nii haavatava ja sensitiivsena, nii et eriti ärevaks läheb "Irresistible" siis, kui naine Pfasteri pooltki röövitakse. Nimetamisväärne on Pfasteri rolli valitud Nick Chinlund, fantastiline näitleja, kelle puhul õudustäratav ainuüksi tema rahulik madal hääletämber. Pfaster mõjub tõesti sedasorti tüübina, kelles pole raasugi inimlikkust, ja nagu sellest veel vähe oleks, näeb Scully meest põgusalt ebamaise deemonina, kui on abitult tema kodus kinni seotud (mis ei paista erilist tähendust omavat, aga tegemist üpris košmaarse silmapettega). "Irresistible", mis inspireeris sarja loojat Chris Carterit looma samuti meie teles jooksnud "Millenniumi", on ebaharilik maiuspala — lihtsakoeline, ent teravalt painajalik ja sünge osa.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar