Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 5. juuni 2016

"Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows" (2016)

Kuna teismelised ninjakilpkonnad kujutavad endast eraklikke veidraid selle, kes pesitsevad kanalisatsioonis ning õgivad pitsat, olen mina põhimõtteliselt nende hingesugulane, aga ometi osutus taaskohtumine hüperaktiivse nelikuga mitte ainult piinlikult üksluiseks, vaid suisa ebameeldivaks kogemuseks. Vaadata "TMNT: Out of the Shadowsit" on nagu süüa kuskilt nurgapealsest urkast ostetud burgerit, mille vahelt mõned karvad leiab. Tõsi, vähemalt mudilased ei pruugi ju karvu märgata. Juba avastseen tuletas mulle hetkega meelde, kui eemalepeletav on nende kuulsate tegelaste disain antud versioonis. Iga kord, kui jõllitasin mõne ninjakilpkonna sihverplaati lähiplaanis ning välja joonistusid detailid nagu karvad, käis minust kerge judin läbi. Eelistan igal juhul palju orgaanilisemates kummist kostüümides vigurväntasid, keda sai näha 1990. aasta filmis ning tolle järgedes.

2014. aastal ilmunud rebuudi järjeloos rõvedavõitu tegelastest juba puudust ei tule, sest lisaks ninjakilpkonnadele ja nende rotist mentorile Splinterile kohtab siin maavälist sõjardit nimega Krang ning eelmises filmiski pättust teinud Shredderi heaks töötavaid mutante Bebopi ja Rocksteadyt. Bebop on inimese ja tüügassea, Rocksteady aga inimese ja ninasarviku ristand, ning neile mõlemale meeldib puhkehetkedel tünnide seest kilode viisi pastat õgida, peeretada, röhitseda ning mutatsiooni tulemusena paisunud võmpasid imetleda. Häiriv on näha suvalist pätti moondumas millekski sea ja inimese vahepealseks ning arusaamisele jõuda, et selgelt tegemist seksuaalse olendiga. See-eest Krang, keda jälgiks kutsuda oleks lahke, näeb välja nagu hiiglaslik aju, millel silmad, teravad hambaid täis suu ning kombitsad. See tundub ütlemata irooniline, kuna filmil endal ajusid pole. Käesoleva järje loojatel paistab olevat kummaline arusaam, mida vaevaga teenitud raha eest pileti ostnud inimene kinolinal näha tahab, aga mis teha — ninjakilpkonnade kirjus maailmas on mainitud kurjamid ammu tuntud ning "TMNT: Out of the Shadowsis" kujutatakse neid sellisena, nagu nad olema peaks.
Labasused võivad oma ohtruses aga taluvuse piire ületada ning ma ei kahtlegi, et suur osa lastest üritavad Bebopi ja Rocksteady nilbeid demonstratiivseid trikke filmi vaatamise järel imiteerida. Midagi kahtlaselt räpast ja perversset on terve selle kaootilise seikluse juures, umbes nagu teinuks filmi inimesed, kes valmistavad õhtusööke rasvases mikrolaineahjus ning otsivad vabal ajal netist rämedat pornot. Positiivseid külgi "TMNT: Out of the Shadowsil" nagu polegi: üks tegelane on vastikum kui teine, märul tüütab oma lohakuses, naljad on magedad ning eriefektide hulk mõjub kurnavalt. Filmis pole vist ainsatki kaadrit, kus poleks esileküündivaid digitaalefekte, aga mida sa ikka ootad, kui produtsendiks Michael Bay.

Auke täis lool on alust huvitavaks muutuda hetkest, mil nutikaim ninjakilpkonn Donatello taipab, et tema omandusse sattunud imetabane lilla seerum võiks nii temast kui ta vendadest inimesed teha. See tähendaks, et nad saaksid muretult liituda ühiskonnaga, kelle eest nad seni peidus on püsinud, aga põnevast avastusest ei arene paraku välja midagi peale põgusa riiu, sest ülemus Leonardole mõte varjust välja tulemisest ahvatlev ei tundu. Peagi mõistavad vennad, et neist teevad tugeva tiimi just erinevad natuurid ja korraga on lilla seerumi hämmastav potentsiaal unustatud. Kulminatsioonis leiab aset maaväliste jõudude rünnak New Yorgile, mille juures pole midagi erutavat, kui sa oled juba näinud "The Avengersit", "Transformersit" jne. Teatavat sisemist harmooniat tundsin vaid hetkedel, kui ekraanil viibis ahvatlevalt veetlev Megan Fox. Viimase poolt mängitud April O'Neil, ninjakilpkonnade vapper partner, üritab juba filmi alguses mehe tähelepanu võita koolitüdruku outfitiga. Järjekordne eeskujulik näide, kui väärastunud on tegijate nägemus meelelahutuslikust lastefilmist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar