Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 26. juuni 2016

"The Fundamentals of Caring" (2016)

Netflixi poolt toodetud eluline väike dramöödia "The Fundamentals of Boring"... ööömm, "The Fundamentals of Caring" jutustab loo poja hukkumise järel depressiooni küüsi langenud Benist, kellest saab lihasdüstroofiat põdeva ülbikust noorsandi Trevori isiklik hooldaja. Peaaegu täiesti halvatud poiss on paras kaak ning Benil puudub õige kogemus invaliididega, kuid ajapikku saavad neist head semud ning Trevori ema lubab püüdlikul põetajal täita tema poja suur unistus näha üht eriti sügavat auku. Ja ära mõtle nüüd vasakule, kallis lugeja, sest jutt käib omapärasest vaatamisväärsusest nimega The World's Deepest Pit. Trevor ja Ben võtavad kahekesi ette mõnepäevase autoretke, et selleni jõuda, ja kavatsevad tee peal uudistama minna mitmeid teisigi atraktsioone, mis poiss on spetsiaalsele kaardile ära märkinud. Oeh, nii siirupmagusalt kõlab see kõik, et klaviatuur hakkas trükkides kleepuma. Ma isegi ei maininud, et Trevor saab teekonnal lähedaseks tütarlapsega, kellele tandem soostub küüti andma.

No juba põhjusel, et Beni kehastab eranditult sarmikas Paul Rudd (mis oli minu jaoks ka enam-vähem ainus põhjus filmi vaadata), peaks olema selge, et tegemist kerglase komöödiaga, mida vaadates veidi muheled ja seejärel muretult unustad. Lugu räägib muidugi Beni lunastusest, sest mees loodab sitas seisus hoolealust vaimustades vabaneda süüst, mis teda väikese poja hukkumisest saati vaevanud. Filmi alguses logeleb ta hallis rõõmutu välimusega toas, näol väsinud ilme, lõpus jälle istub naeratades säravas kuldses valguses, näol ei mingit märki valust — nii seda tervenemist seesugustes teostes pildiliselt juba kord peegeldatakse. Ruddil tuleb Beni-suguste apaatsete haavatud tüüpide mängimine muidugi toredasti välja, nii et tema äratab järjekordselt sümpaatiat. Ka ekstsentrilises sõltumatus draamas "Submarine" hiilanud Craig Roberts on Trevori rollis asjalik, Selena Gomez aga jätab paraku täiesti külmaks. Lapseliku näolapiga tips ei olnud isegi "Spring Breakersis" vaimustav, käesolevast roosamannast rääkimata.

Niisuguseid värviküllaseid elujaatavaid filme, mis peavad end tähenduslikumaks kui reaalselt on, toodetakse tõesti metsikus koguses ja "The Fundamentals of Caring", ennekõike teismelistele passiv humoorikas road movie, ei kuulu kindlasti asjalikumate hulka. Trevori ja Beni komme teineteist erinevatel perverssetel viisidel haneks tõmmata on küll esialgu muhe ning filmist leiab paar andekalt tehtud stseeni, näiteks kui kaks paksmagu peavad läbi häda Trevori koos ratastooliga trepist üles ja seejärel alla tassima, et poiss saaks koos Beniga hiiglasliku lehma topisele silma vahtida. Mida emotsionaalsemaks lugu läheb, seda vastumeelsemaks see paraku muutub. Igal tegelasel peab olema mingi kuradi draama. Romaani "The Revised Fundamentals of Caregiving", millel see marginaalne hea tuju film põhineb, kiidetakse Goodreadsis jälle päris usinasti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar