Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 28. juuli 2016

Suur "Salatoimikute" maraton: S02E18 — "Fearful Symmetry"

Hooaeg 2, osa 18: "Fearful Symmetry"
★★★★★★★★★★

Pärast kahte haaravalt kompleksset ning kaalukat episoodi, "Colonyt" ja "End Game'i", kostitatakse "The X-Filesi" fänne kentsaka monster of the week looga, mis keerleb... nähtamatu elevandi ümber. Imestasin hoobilt, et keegi niisugust ideed mõistlikuks pidas ning idee ka realiseerida otsustati, aga peagi jõudsin järeldusele, et episood toodeti eesmärgiga kõnelda loomaõiguste teemal. "Fearful Symmetrys" sõidavad Mulder ja Scully Idahosse Fairfieldi-nimelisse väikelinna, kus loomaaiast vehkat teinud elevant keset ööd tänaval hävitustöö korraldas nagu raevukas tuulispask. Pirakat elevanti, kelle teekond lõppes maanteel, kus loom kokku varises ja suri, ei näinud aga keegi, kui ta läbi linna põrutas ja isegi ühe teetöölise laiaks litsus. Juhtumit uurides jõuavad FBI agendid elevandi Ganesha koduks olnud loomaaeda ning saavad aimu, et asutusele avaldab survet Wild Again Organization, mille liikmed leiavad, et loomade kinnihoidmisel saavad ainult traagilised tagajärjed olla. Aktivistid on kindlad, et barbarlik loomatalitaja Ed Meecham piinab Fairfieldi loomaia asukaid, ilma et juhatajal sellest aimugi oleks. Miks elevant vabadusse pääses, mis loomaiaas täpselt toimub ja kuidas pirakas põgenenud loom nähtamatu sai olla, agentidel välja selgitada tulebki.

Ma ei pane pahaks, et terve osa keskendub loomade vangistusele, aga "Fearful Symmetry" lugu on mage ja sassis ega jõua hoolimata paljulubavast pinevast algusest suurt kuskile. Uurimine võtab eriti kummalised mõõtmed, kui Mulderil tekib teooria, et tulnukad tegelevad salaja loomade rasestamisega ning proovib küsitleda gorilla Sophiet, kellega loomaaia juhataja viipekeeles suhelda saab. Umbes sel hetkel tundsin tahtmist minagi loomaaiast sääred teha nagu elevant Ganesha ja järgmise osa kallale asuda. Episoodi puhul jääb mäletama vaid ehtsaid loomi ning lõbusalt verist stseeni, kus Scully aitab elevanti lahata, kostes enne korjuse sisse ronimist Mulderile: "This isn't exactly in my job description." Arvestades, kui julgelt sarja tegijad absurdsevõitu ideedega eksperimenteerisid, on niisugused juhuslikud äpardumised mõistetavad. Oleks naiivne eeldada, et iga eraldiseisev monster of the week episood on sama kõrgetasemeline kui "The Host" või "Squeeze".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar