Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 2. august 2016

"Batman v Superman: Dawn of Justice" (Ultimate Edition)

Mõni kuu pärast "Batman v Superman: Dawn of Justice'i" ilmumist kinodesse andis Warner Bros. filmist välja director's cuti nimega ULTIMATE EDITION, mis kinodes jooksnud versioonist umbes poole tunni võrra pikem ning peaks ideaalis pakkuma täielikumat, selgemat vaatamiskogemust. Pirakas kolmetunnine versioon oleks kevadel kinodessegi jõudnud, kuid Warner Bros. pidas seda vastuvõetamatult pikaks, mahukaks ja vägivaldseks ning sundis režissöör Zack Snyderit monstroosset oopust kärpima. Olles Ultimate Editionit vaadanud (mis tähendab, et olen "Batman v Supermanile" kulutanud kokku enam kui 5 tundi oma elust...), võin kindlalt öelda, et selle otsusega tegi stuudio katkise koomiksifilmi lihtsalt veelgi katkisemaks.

Kui "Dawn of Justice'it" kinos vaatamas käisid ja pärast seanssi sisimas piletiraha arusaadavalt tagasi soovisid, ei hakka film pärast Ultimate Editioni nägemist rohkem meeldima, olgugi et muutused narratiivi korrastavad. Kui "Dawn of Justice'it" kinno vaatama ei jõudnud, ent selle ikkagi ära vaadata tahaksid ning leiad, et raatsid kulutada kolm tundi koomiksifilmile, mis suure tõenäosusega võib lihtsalt migreeni tekitada, vali Ultimate Edition. Vähemalt esindab see Snyderi õiget nägemust. Versioonist sõltumata on viimane pooltund muidugi sama karistavalt ajuvaba nagu enne — nime Martha kuulmisest või lögase Doomsday tõusmisest naljalt ei pääse —, aga ohtrad täiendused-parandused lubavad tegelastel paista mõistlikumas valguses. Näiteks theatrical cutis teeb Superman ükskõikselt vehkat, kui parlamendihoone Lex Luthori poolt õhku lastakse ning kannatanud abi vajavad. Ultimate Edition näitab teda inimesi rusudest välja toomas, nagu temasugusele heerosele kohane. Ning jah... kui sulle kinosaalis tundus, et Batmani ja Supermani jõukatsumisest rääkivas märulis ei leidunud piisavalt vägivalda, siis Ultimate Edition serveerib annuse pritsivat verd. Hinnates Snyderi artistlikkust, tunnen kurbust, et isegi Ultimate Editionist suurt midagi positiivset leida ei suuda. Ilmselt pole tarvis öelda, et olen tõsiselt skeptiline eesootava "Justice League'i" suhtes, mis samuti tema lavastatud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar