Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 6. august 2016

"Body" (2015)

Kuradi mõnus on komistada kogemata filmi otsa, millest mitte midagi ei tea ning positiivselt üllatuda. Üheks selliseks juhuslikuks leiuks osutus "Body", põgus ja lihtne, aga paeluvalt kirjutatud psühholoogiline põnevik, mis 75 minutiks ekraani ette naelutab. Selline toitev kiire amps ühesõnaga. Mida vähem filmis toimuvast teada, seda kaasahaaravam ta on, nii et ma ei hakka sisu põhjalikult lahti seletama. Ütlen vaid, et "Body" keskmes on kolm noort sõbrannat, kes jõulude ajal igavledes otsustavad minna aega surnuks lööma majja, mis kuulub ühe tüdruku rikkurist onule... või vähemalt nii ta alguses väidab. Kohtudes seal ootamatult võõra mehega, juhtub traagiline õnnetus ning korraga muutub lõbusalt alanud õhtu kolmiku jaoks vägagi pingeliseks.

Nagu poster vihjab, võtab "Body" eeskuju vanameister Alfred Hitchcocki kammerlikumatest thrilleritest nagu "Rope" või "Dial M for Murder". Tegevus toimub peaaegu tervenisti ühes majas ning tegelased võib ühe käe sõrmedel kokku lugeda, aga "Body" haarab tõesti kaasa, sest kujutab realistlikku kriitilist olukorda, mis võiks vabalt tekkida ka päriselt, ning paneb imestama, kuidas käituksid, kui ise peategelaste nahas oleksid. Film tõstatab palju moraalseid küsimusi ning kulgeb üsna äraarvamatult, ilma et muutuks kordagi absurdseks või labaseks. Naisosatäitjaid ma ära ei tundnud, aga IMDb'st ilmneb, et kõik kolm tüdrukut on varasemalt mänginud erinevates odavates õudukates. Küll aga ei olnud mulle võõras lugematutes žanrifilmides üles astunud ning neid ka ise teinud Larry Fessenden, kes on siin muljetavaldav, olgugi et peab kogu filmi vältel liikumatult püsima. Kuna ma ei taha süžeelist arengut liialt reeta, ei oskagi "Body" kohta rohkemat öelda, aga soovitan vaadata, kui istuvad kompaktsed nutikad põnevikud. Kuna see ebatavaliselt lühike on, ei nõua pealekauba meeletut ajakulu.

2 kommentaari:

 1. Hea, et "Body" posteri kujundust plagiaadi pärast kohtusse ei kaevatud nagu see juhtus Spike Lee "Clockers'iga" :D Legendaarse Saul Bassi käekirja ja "Anatomy of a Murder" postri elemendid on ka siin üsna tuntavad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda ma ei teadnudki "Clockersi" kohta!
   Õige jah - Saul Bass tegi neid minimalistlikke postreid, temast isegi mingi lühidokumentaal tehtud.

   Kustuta