Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 5. august 2016

Mida saab näha 11. tARTuFFil: "Miss You Already"

Linastub: 05.08 kell 23:59 Tartu Raekoja platsil


"Miss You Already" on tragikomöödia kahest Londonis elavast eluaegsest sõbrannast, kelle suhe hakkab rahutuks muutuma, kui üks neist teada saab, et rinnavähki põeb ning kiiremas korras kemoteraapiat vajab. Kuna Jessil (Drew Barrymore) õnnestub sel kriitilisel ajal lõpuks lapseootele jääda, on tal keeruline ööpäevaringselt toeks olla sapisele Millyle (Toni Collette), kes pidanud loobuma juustest, kõikjale oksendab ning energia kaotanud, nagu kõik vähihaiged nutustes draamades, mis seda teemat käsitlevad. Miks need kaks vastandliku iseloomuga naist, kes ei paista teineteise seltsi hullupööra nautivatki, üldse püsivalt lähedased on, ma ei tea, aga film püüab jutustada mõtterikka puudutava loo sõprusest ning haigusest, keskendudes suuresti vähiga kaasnevatele õudustele. Mis ärataks paremini kaastunnet vähihaige vastu kui lugematud stseenid, mis kujutavad teda oiates oksendamas?

See blogi on muu hulgas dokument mu vastumeelsusest vähist rääkivate melodraamade suhtes ning šablooniline "Miss You Already" pole erand, tõestades järjekordselt, et sellest haigusest ei tehtagi reeglina omapäraseid mängufilme. Mulle iseenesest istub, et režissöör Catherine Hardwicke kasutab siin samamoodi käsikaamerat nagu oma muljetavaldavas debüüdis "Thirteen" (mõlema filmi operaatoriks Elliot Davis) ning peaosades sümpaatsed Toni Collette ja Drew Barrymore, aga stsenaarselt osutus film tõesti nõrgaks, ning kaasa ei aidanud, et peategelased — eriti isekas Milly — on üle keskmise ebameeldivad. Julgen pakkuda, et käsikirja autor Morwenna Banks on kibestunud keskealine inimene, kes vähiga isiklikult kokku puutunud. "Miss You Already" mõistagi ei püüagi midagi enamat olla kui pretensioonitu melodraama neile, keda tõmbavad humoorikad lood raskustega silmitsi seismisest, ja tajub vähemalt sihtrühma vajadusi. Kõige unikaalsemaks võib filmi puhul pidada tõsiasja, et see on kirjutatud naise poolt, lavastatud naise poolt ning räägib raseda ja haige naise vahelisest sõprusest. Harva kohtab draamat, kus näeb nii kunstlikku viljastamist kui mastektoomiat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar