Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 30. august 2016

"Now You See Me 2" (2016)

Mu mälestused 2013. aasta "Now You See Me'st" — põnevikust, mille kohta sobiks kirjeldavalt öelda ""Ocean's 11" tabamatute mustkunstnikega" — olid tuhmunud ajaks, mil teine osa kinodesse jõudis. Mäletasin vaid, et see oli suvise kassahiti kohta suhteliselt omalaadne, kubises staaridest ning lõppes tobeda loo pea peale pöörava twistiga, millega muidu nutikas film end lolliks tegi. "Now You See Me" ilmudes ma küll ette näha ei osanud, et kelmidest illusionistide bandega tulevikus veel kohtuda saab, ent film osutus stuudio jaoks küllalt kasumlikuks, et hakata pikalt mõtlemata järge planeerima.

Idee olnuks kohutav, kui "Now You See Me 2's" soostunuks kaasa lööma vaid üks-kaks esimese filmi peaosalistest, aga nähtavasti said näitlejad heldelt palka, et kaardipakk uuesti pihku võtta. Isegi Morgan Freeman ja Michael Caine naasid, aga selles ei maksagi vast liialt üllatuda — mulle on hakanud tunduma, et need ätid soostuvad lööma kaasa igas filmis, mille võtteplatsil pakutakse kehakinnituseks häid digestive küpsiseid. Jesse Eisenberg on vahepeal juuksuris käies mehelikumaks saanud (ilmselt filmiti "Now You See Me 2" veidi pärast "Batman v Supermani", mille epiloogis Luthor kiilaks aetakse?) ning Woody Harrelson tõestab, et näeb vanamoodsa kaabuga välja nagu täielik munn. Nelja Ratsanikuna tuntud mustkunstnike rühma koosseis on siiski kergelt muutunud — Isla Fisheri tegelaskuju asendab šokeerivalt veristele trikkidele spetsialiseeruv Lula, keda kehastab särtsakas Lizzy Caplan.

Seekordses seikluses leiavad Neli Ratsanikku end Macaust Hiinast, kus maagiale tuginevate röövlite abi nõuab tehnikageenius Walter Mabry, aga paraku ei lähe kõik plaanipäraselt. Nagu arvata võib, püütakse probleemsetest situatsioonidest puhta nahaga pääseda silmapetete ja trikitamisega — ühes stiilses, aga naeruväärselt kaua vältavas stseenis püüavad mustkunstnikud varjata üht olulist kaarti ning viskavad seda salaja üksteisele eredalt valgustatud ruumis, mis kubiseb neid ükshaaval läbi otsivatest turvameestest. Neljale Ratsanikule järgneb Hiinasse tagaotsitavaks saanud Dylan Rhodes, kellel sedapuhku nutuselt tühine roll — Mark Ruffalo on rohkemat väärt. Mind morjendab, kui filmis astub üles sümpaatne näitleja ja tal lihtsalt pole midagi asjalikku teha lubatud. Sama probleem on Harry Po Daniel Radcliffe'il, kelle poolt mängitud Mabryt kirjeldatakse filmis nii sotsiopaadi kui nartsissistliku lapsena, aga väsimatu närvitsemine jääb lõpuni tema ainsaks trikiks.

"Now You See Me 2" iseenesest töötab täpselt samal põhjusel, miks töötas esimene osa — maagilised trikid äratavad igaühes teatavat vaimustust —, aga mõjub palju lapsemeelsemalt, huvitudes alati rohkem ägedatest illusioonidest kui tegelastest ning püüdes igal võimalusel meeletult naljakas olla. Olen nõus uskuma, et suur osa filmis etendatud trikkidest on reaalsed (nii tõotab režissöör), aga edevamates kohtades, kus digitaalefekte kasutatud, torkab see vastikult silma. "Now You See Me" põhilised võlud on aga järge edukalt üle kantud. Olgugi et stsenaarium seekord nõrgem ja tegelased tõsiselt omaenda vigurite varju jäävad, mõjub järg peaaegu sama meelelahutuslikult kui originaal. Arvatavasti pole võimalik üht täiel rinnal nautida ja teist kirglikult vihata. Esimesele osale panin hindeks 6, sellele 5. Tundub aus?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar