Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 11. august 2016

"Ratchet & Clank" (2016)

Kahjuks ei osutu kõik videomängul põhinevad animafilmid sama edukaks kui nõmedamast nõmedam "The Angry Birds Movie", mille ülemaailmne kassatulu küündib peaaegu 350 miljoni dollarini. Lustakal ulmeseiklusel "Ratchet & Clank", mille aluseks samanimeline vana PlayStationi mäng, ei õnnestunud niigi suhteliselt madalat eelarvet tagasi teenidagi — see tuli ja läks nagu kõhugaasid, suutmata konkureerida Disney koguperefilmidega "The Jungle Book" ja "Zootopia". "Ratchet & Clanki" läbikukkumine imestust ei ärata, sest film tuli välja ebasoodsal ajal ning põhineb PlayStationi mängul, millega lähemalt kokku puutunud vaid selle konsooli staažikad kasutajad. Filmiga samaaegselt ilmus muuseas PlayStation 4'le algse 2002. aasta mängu uusversioon, nii et tootjad püüdsid lüüa kaks kärbest ühe hoobiga.

Ma ei oska öelda, kas "Ratchet & Clanki" filmil on üldse midagi anda mänguseeria tulihingelistele fännidele, kuid jaburavõitu meelelahutuse järele janunevale inimesele, kes säästlikult tehtud lastefilme ei karda, võib vastupandamatult sarmikas "Ratchet & Clank" hetkelist avastamisrõõmu pakkuda küll. Minu suutis see koloriitne möll galaktika avarustes lennutada mõtteis tagasi aega, kui olin väike poiss ning nädalavahetuse hommikutel meelega vara ärkasin, et näha telekast juhuslikke lahedaid mänguasjareklaame ja joonissarju superkangelastest, nii et film pakkus tänuväärse nostalgilise elamuse. Ehkki ekstsentriliste nimitegelastega esmakordselt kohtusin, tundsin, nagu nad olnuks osa mu lapsepõlvest.

Aga objektiivselt hinnateski on tegemist heasoovliku, kompetentselt tehtud animafilmiga, mis mõistab oma võimalusi ega mõju tahumatu tootena nagu mainitud "The Angry Birds Movie". Pagan teab, kui suur osa "Ratchet & Clanki" totrusest, mis väljendub nii filmi sisus, dialoogis kui disainis, üldse sihilik on, aga populaarsemate nüüdisaegsete animafilmide kõrval on see mudilastele mõeldud kergemeelne kosmoseooper nagu sõõm värsket õhku. Film oskab puudusi kompenseerida: kuna sel pole odavuse tõttu järjepidevalt võimalik näidata kirjuid mastaapseid kosmoselahinguid jms, pakub see asenduseks naljaka välimusega tulnukaid, kel kasutada kõikvõimalikku lahedat atribuutikat. Heas mõttes tobe film ühesõnaga. Stoori pole kõigest väga segane, vaid ka pealiskaudne ja ebaoriginaalne (õpetlikke tarkusi nagu "To be a hero, you don't have to do big things, just the right ones" kuuleb igas teises animafilmis) ning Rachet ja Clank ei saa päris nii südamelähedaseks kui tahaks, aga vahel kuluvad sedasorti vähenõudlikud veidrused marjaks ära. Ja panevad muidugi salamisi soovima, et sul oleks laserrelv...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar